16 Aralık 2009 Çarşamba

Kar Botları

Mukluk Boots


Mukluk Eskimoların giydiği botlara denirmiş..Genelde Kate Moss'un ayağında görmeye alışkın olduğumuz mukluklar önümüzdeki senelerde ugglar gibi olmaya aday..

Christian Dior

Gwen Stefani'nin tarzına bu botlar çok yakıştırdım:) Çok sevimli görünmüyorlar mı!
Mariah Carey'in botları komik durmuş..

Rubber duck snowjoggersRubber Duckları da birçok ünlü tercih ediyor ama ben bu botları hiç sevmedim.Şekilleri çok garip geliyor..

Colin Stuart-Faux fur pom-pom boot


Bu botlara Victorias secret'ın sitesinden bakabilirsiniz.Modellerini çok beğendim.İçleri kürklü olduğu için sıcacık tutuyorlardır görüntüleri de çok şirin değil mi!=)http://www.victoriassecret.com
Onitsuka Tiger Snow Heaven Boots

Onitsuka Tiger spor ayakkabıları Japonya'da basketbol ayakkabısı olarak ünlendi.Rahatlıkları ve değişik modelleriyle de daha çok kişinin ayağında görmeye devam ediyoruz.Kill Bill filminde Uma Thurman'ın ayağındaki sarı tigerlarla ünü arttı. Yine Onitsuka Tiger'ın ürettiği Snow Heaven botlar karda giymek için tasarlanmış.Altı klasik spor ayakkabı gibi..Ponponları bu ayakkabılarda en çok sevdiğim detayı oldu.Ama bunun dışında rahatlar,sıcak tutuyor ve su geçirmiyorlar.


-UGG-


Ugg botların modası 2004 yılında Oprah Winfrey'in alınabilecek en iyi hediye olarak uggları göstermesiyle başladı.Bir çok ünlü ugg giymeye başlayınca artık herkesin ayağında uggları görmeye başladık.Bazılarına görünüş olarak çok güzel gelmesede ugglar rahat oldukları için birçok kişi tarafından tercih ediliyor..Koyun derisinden üretildiği için yazın soğuk kışın sıcak tuttuğu söyleniyor.Ugg botların piyasada o kadar taklidi var ki taklit ve gerçeği ayırt etmek zorlaştı. Ugg botların orjinal web sitesine göz atmak,en yeni modellerini görmek istiyorsanız http://www.uggaustralia.com/ ;)

Sarah Jessica Parker'da uggları tercih eden ünlü isimlerden. Genelde uggları kot pantalonlarıyla kombin ediyor.

Ashley Tisdale
Uggların bu modellerini sevmedim nedense, kaba duruyor bence..
Megan Fox
Uggların bu modelini hiç görmemiştim..Çok sevdim!!

Lilly Allen
Lilly Allen da ugglarını ayağından çıkarmayanlardan..
Sienna Miller
Sienna Miller kendine ne giyse çok yakıştırıyor..Giyim tarzını çok beğeniyorum..Çok güzel bir kombin olmuş!

Jessica Biel
Trençkotu ve beresi çok güzel ama Ugg 'ın bu modeli sizcede kaba değil mi? -I-

1 yorum:

  1. Muklukları beğeniyorum ama maalesef bizim kentlerimiz çok çamurlu, kaldırım taşlarının her tarafı sallanıyor, bir basıyorsun içinden su fışkırıyor, sokaklar ve caddeler temiz değil. Mukluklara yazık olur. Rubber ducklar bana o kadar kaba görünmedi ama tercihim Ugg'lardan yana, en azından doğallar, çok dayanıklılar ve yıllar geçse bile rahatça kullanılabiliyorlar.

    YanıtlaSil

YORUMLAR :)